Události od 28.2. 2013

24. března 2013 v 14:47 | Donnie |  Život autorky
Sobota 2. března - První návštěva nemocnice co by dobrovolník z ADRY
(Bylo to úžasné, měla jsem na starost dvě třítelé děti, chapečka s holčičkou, strávila jsem s nimi něco přes dvě hodiny, což je více než požadovaný týdenní limit. Byla to skvělá zkušenost, nikdy nezapomenu na to, jak jsem odcházela a ona mne prosila ať ještě neodcházím a koukala se na mne těmi svými nádhernými očkami, dala mi pusu a já musela odejít s vědomím, že se spolu už neuvidíme. O celé návštěvě a dobrovolnictví jako takovém se určitě zmíním někdy příště)

Pondělí 4. března - Divadlo ,,Malované na skle"
(Divadlo s naší úžasnou třídou a následná návštěva obchodáku. Neuvěřitelná bolest nohou, kterou způsobila chůze na vyšším podpatku, než jsem byla zvyklá. Museli jsme vypadat skvostně, když deset dívek sedělo s úplně odhalenými nožkami, v šatech a přezouvalo se při každé příležitosti)

Středa 6. března - Druhá várka výběru peněz na adopci africké holčičky, písemka MA

Čtvrtek 7. března - písemka z Bie

Pátek 8. března - Písemka z Poa

Sobota 9.března - Návštěva babičky v H.......
(Mám bábi s dědou ráda, ale tyhle návštěvy, kdy jen poslouchám, co si vykládají " ti dospělí" mě opravdu neberou. Nejlepší je totiž poslouchat jak moc jste na nic)

Pondělí 11. března - písemka z Che, Ma

Úterý 12. března - písemka z Psy

Středa 13. března - písemka z Ek, Ma a laborka z Che

Pátek 15. března - První návštěva Bohumína
(Hlavním předmětem této mé návštěvy byla přednáška o Vietnamu, na kterou mě pozvala spolužačka, jež tam bydlí. Poznala jsem její rodinu, přítele, místo, kde bydlí. Bylo to hrozně fain a i přednáška, kde jsme mimochodem dostali ochutnat jasmínový čaj - žádné sáčky - rovnou pěkně lístky. Dokonce mě oslovila natolik, že do Vietnamu bych se jela i s chutí podívat!)

Sobota 16. března - Druhá návštěva nemocnice co by dobrovolník z ADRY
(Tentokrát jsem měla 10ti měsíční holčičku, kdy možnost jak s ní trávit čas byla převážně ta, že si ji pochovám, projdu se s ní v náruči po oddělení a v tom lepším případě, kdy už si na mě zvykla, jsme si byly schopné hrát i v postýlce. Nevýhodou bylo, že jsem se s ní nemohla ani posadit, nebo si ji o postýlky nachvilku odložit, protože v tom okamžiku začala plakat. Ale byla kouzelná s nezapomenutelným úsměvem)

Neděle 17. března - OC Karolína, Michal David
(Pefektní atmosféra, neuvěřitelné množství lidí a výborný výkon Michala Davida)
A malá ochutnávka :-)

Sobota 23. března - Třetí návštěva coby dobrovolník z ADRY
Včera jsem vyzkoušela zase trochu něco jiného. Měla jsem jít za 6ti letou slečnou (k.), která měla klidový režim a tak nesměla z postele. Čiže jsem zvolila společenské hry, které nás na nějakou dobu zabavili, po té naším hlavním programem bylo rozebírání zhruba stejně starého kluka, kterého právě přijali na oddělené, nebot jak mi bylo řečeno, má 6 přítelkyně se zamilovala. Bylo to vskutku komické. Během mé návštěvy jí, kdy jsme si ještě kreslili (na svůj věk měla jó talent) se k nám nepozorovaně přidala 4 letá holčička, která najednou objímala mou ruku a za žádnou cenu mě nenechala s K. v pokoji samotnou. Zvláštní bylo, že ve 4 letech téměř nemluvila. No mluvila, ale těžko říct co. Sem tam jste mohly postřehnout slůvka jako ano, ne a pápá - o tom jsem se přesvědčila při mém odchodu, kdy mě ochotně odprovodila na sesternu, kde jsem měla věci a také ke veřím kdy jsme se malou pusou na tváře rozloučili :)
Pondělí 25. března - písemka z PED, zkoušejí ČJ
Úterý 26. března - písemka z ZSV
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Naty Naty | Web | 17. března 2013 v 20:36 | Reagovat

U nás na škole byla ADRA a my do ní mohli donést všelijaké věci..Donesla jsem tam různé plyšáky, knížky, hračky apod..Bylo fajn vědět, že ty hračky budou putovat dál dětem a že jsem nějakému z nich vykouzlila úsměv na tváři..:) Můžu se zeptat co jako dobrovolník všechno děláš?? :)

2 hidden-pain hidden-pain | Web | 17. března 2013 v 20:41 | Reagovat

[1]: Jako dobrovolník máš možnost navštěvovat domovy důchodců, mentálně postižené (případ mých spolužaček) nebo děti v nemocnici- což je můj případ. Obnáší to v podstatě jen to, že trávíš svůj volný čas s těmito lidmi a děláš jim jejich pobyt v zařízeních hezčí :) Čiže já v nemocnici si s dětmi převážně hraji v herně, nebo vymýšlím nějaké aktivity v případě klidového režimu. S mentálně postiženými a seniory už můžeš jít i na proházku mimo zařízení :)

3 hidden-pain hidden-pain | Web | 17. března 2013 v 20:46 | Reagovat

[2]: mimoto se zúčasňuji různých akcí, které ADRA pro nás dobrovolníky pořádá :-)

4 Naty Naty | Web | 18. března 2013 v 14:18 | Reagovat

A můžu se ještě zeptat od kolika let se to mlže dělat? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama