Vánoce 2012

29. prosince 2012 v 15:26 | Donnie |  Život autorky
Konec světa tedy překvapivě nepřišel, alespoň myslím, že jsem stále naživu. Celé lidstvo tedy znovu čekalo spousta krásy, dárků, rodinné pohody ale také nervů okolo Vánoc. Tak Vám tedy přináším zase o něco veselejší "článek" a zároveň článek na TT, což obvykle nepíšu.

U nás doma už dávno na Štědrý den nepraktikujeme celý den bez jídla, ovšem snažíme se a tak naše jedinné jídlo před večeří je za celý den snídaně v podobě vánočky a kakaa či kávy. Musím se přiznat, že z letošního Štědrého dne jsem měla obavy, naši se stále častěji hádají a ani z daleka to nevypadalo na tu "rodinnou pohodu".
Po snídani, jakmile jsme se se setrou rozkoukali, jsme vytáhli stromeček ( každoročně máme úmělý), poskládali jej a vrhli se na zdobení, neboť u nás je tradicí stromeček zdobit až v ráno na Štědrý den. Nejenže je to tradice, má to i vedlejší smysl a to takový že dlouhou čekací dobu do večeře si zkrátíme. Dohodli jsme se docela rychle na zlatou barvu s trochou červené. Možná právě proto, že mamka letos zlaté ozdoby koupila nově. Stromeček nevypadal vůbec zle, ba naopak- jen už jsem Vám ho nestihla vyfotit :D
Jako u většiny lidí bývá tento den ve znamení celodeního sezení u televize nad pohádkami, tak tomu bylo i u nás. Já s mamkou jsme se střídali v kuchyni a připravovali večeři. Nejspíš bych se do toho nepletla, ale jelikož já nejím ani rybu ( letos poprvé neměli kapra, ale amura- pěkná potvora!:-D ) ani salát, dělám si na večeři klasiku řízek a brambory, do toho mamce ovšem sem tam s něčím pomohu, ať si pohádek také užije.

Vánoce už doma dávno nejsou takové, jako když jsme se sestrou byli malé a stále věřili na Ježíška. Pamatuji si, jak jsme u večeři vždy dojídali první a popoháněli rodiče, jak jsme se těšili na ty dárky a že jich vždy bylo požehnané množství. Letos jsme věděli, že nemáme nic moc očekávat. Máme objenanou již třetí dovolenou do Egypta a obě předešlé dovolené stály bez mála 100 tisíc, čiže nám bylo jasné, že peníze prostě nejsou. Po výborné večeři a rozbalení dárků jsme přecejen nemohly být nešťastné.

Jako první společný dar pro mne a sestru jsme dostali tuto luxusní smart televizi společně i s DVD přehrávačem, který podporuje blue ray, což mě neskutečně potěšilo, neboť do této doby jsme na filmy blue ray museli chodit vedle k rodičům. Televize má mnoho funkcí a hádám, že potrvá ještě dlouho než je zvládnem ovládat.

Na následující fotce můžete vidět 3 knihy Simony Monyové, za ktero jsem rovněž hodně vděčná, protože tato dnes již bohůžel zesnulá spisovatelka mi je obrovskou inpirací. V taštice za knihami je sada šampónů na vlasy a plyšáčka jsem dostala jako jedna z babiččiných vnoučat na první svátek.

Nakonec. Telefon, který můžete vidět jsem dostala přímo na Štědrý den a jeho výběr padl na mne již před Vánoci. Mohu jen říct, že jsem si vybrala zatraceně dobře, na funkce jsem si zvykla a už bych ho z ruky nedala :-D
Kabelku a svetr jsem pořídila za peníze od prarodičů z obou svátků :-)


Musím říct, že jsem nečekala tak bohatého Ježíška :-D Ale nemám si nač stěžovat, že ano ? :-)
Pochlubte se, co jste dostali vy:-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hisaki Hisaki | Web | 29. prosince 2012 v 15:46 | Reagovat

No, taká telka by ma celkom potešila :D :D Alebo vlastný notebook (môžem snívať ďalej :D) -.- :D Ale čo už.

Ja som kedysi dodržiavala zvyk nejesť, neviem prečo. Teraz ho dodržiavam asi tak, že síce nejem nejaké dôležité chody dňa (raňajky, obed, nič :D) ale zato sa celý deň prežieram sladkosťami :DD Tieto vianoce som aj tak usúdila, že stačí aby som sa pozrela do zrkadla a uvidím zlaté prasiatko :D Stromček máme 300 ročný, umelý, a aj tak som proti živým stromčekom -.- Zdobím ho spôsobom že naňho tresnem všetky ozdoby čo nájdem apotom je taký pekný farebný :D :D

2 Týnka:3 Týnka:3 | Web | 29. prosince 2012 v 16:54 | Reagovat

Já na štědrý den jím též jenom ráno a potom večeři.. Pěkné dárky ta kabelka je vážně hodně pěkná!:33 Vánoce byli lepší když jsme věřili na Ježíška..

3 Alcië Alcië | 29. prosince 2012 v 21:55 | Reagovat

Tak to se máš...:)
Já jsem dostala odborný knížky, který jsem chtěla, budou se mi hodit i do školy (jednu o psychologii osobnosti a druhou hodně tlustou o skupinový psychoterapii - ta je opravdu skvělá:)), nějaký teplý oblečení a něco z kosmetiky :). Takže docela spokojenost :)

4 lucinkva lucinkva | Web | 30. prosince 2012 v 21:55 | Reagovat

Ta televize:OO!
Ten sloník je rozkošnej,taky nejím kapra:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama